Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kávová sedlina

23. 3. 2007

Jak začít?

Nejprve si uvařte tzv. tureckou kávu, pokud možno do bílého a nižšího šálku. Nepoužívejte žádné přísady, například cukr, mléko, šlehačku, likér...Samozřejmě ji pijte pomalu, na několik doušků, snažte se, aby Váš výdech vešel do šálku spolu s Vašimi myšlenkami. Kávu pokud možno vypijte až do dna a držte šálek za ouško levou rukou. Po vypití překlopte zbylý obsah hrníčku na talířek, směrem od sebe ven. Aby lépe a rychleji kávová sedlina zaschla, položte pod okraj šálku dezertní lžičku. Ta by měla sloužit jako "větrací otvor". V žádném případě nehýbejte s hrníčkem, naopak jednoduchým pohybem, levou rukou, zcela lehce šálek překlopte. Chviličku vyčkejte, až kávová sedlina zaschne /zhruba 5-10minut/. Pokud otočíte šálek dříve, než přebytečná voda vyteče na talířek, raději ho znovu lehce překlopte, jinak se vám obraz rozteče, rozmaže, a obsah sdělení by byl tím pádem velmi nečitelný. Je třeba mít trpělivost a fantazii popustit z uzdy. Zaměřte se na jednotlivé symboly v kávové sedlině.

Dno šálku

Nejprve se podívejte na dno šálku s tím, že ouško držíte v levé ruce. V této části se zjeví zdraví, kondice a energie. Je-li dno plné kávové sedliny /bez bílých průsvitných skulinek/, je Vaše zdraví v pořádku. Nezáleží na vrstvě, spíše na zabarvení. Prosvítají-li tzv. bílé skulinky, drobné a nepatrné, tu a tam, jste psychicky labilní. Zkrátka ze všeho děláte vědu. Je třeba optimistického náhledu na svět, nezabývat se prkotinami, problémy řešit, neodkládat je, radovat se z drobností - pozitivně myslet.

Šálek stále držíte v levé ruce a na dno promítněte vlastní tělo....hlava je znázorněna "nahoře" na dně. Pokud je dno celistvé bez bílých skvrn, tak jste po stránce fyzické v pořádku. Jsou-li větší bílá místa na dně šálku, promítněte si do nich své tělo, jednotlivé orgány a snažte se na největší bílé místo zaměřit. Tam někde může být skrytý Váš neduh, zdravotní problém.

Je-li to v oblasti hlavy - dopřejte si odpočinek relaxujte. Stačí pouhá hodina, nebo jděte dřív spát. Rovněž zaženete dotěrné chmurné myšlenky procházkou na čerstvém vzduchu, nejlépe v parku, v lese. Hlavně choďte volně, vzpřímeně, s rukama podél těla. Neobávejte se je trochu rozhýbat do rytmu kroků.

Krk, ramena, záda, paže, plíce představují unavenou páteř. Je dobré tedy cvičit, plavat....Může to být i předzvěst nachlazení a zvýšené teploty.

V oblasti srdce se většinou jedná o nenaplnění touhy. Stále Vám "cosi" chybí. Snažte se být více usměvaví, vstřícnější, komunikativnější a stane se zázrak.

V oblasti zažívání a jiných důležitých břišních orgánů je třeba se zamyslet nad svým stravováním. Je třeba mít dostatek tekutin, vitamínů...

Kyčle, nohy, chodidla....pokud se objeví větší bílá skvrna....byla by dobrá masáž a více pohybu. Pozor také na úrazy....zlomeniny.

Přítomnost, minulost, budoucnost

Hrníček uchopte do levé ruky. Zpravidla se čte od ouška směrem doprava - tam se zjevuje přítomnost. To, co míří vlevo od ouška, je minulost nebo to, co do minulosti odchází, protilehlá oblast od ouška představuje blízkou budoucnost /většinou příští den až týden/. Blíže ke dnu hrnku leží události, které přijdou dříve, naopak z okraje hrnku se čte vzdálenější budoucnost.

Čáry na okraji hrníčku znázorňují cesty, cestování. Čím jsou delší, tím Vás čeká delší cesta a cestování. Čím jsou kratší, tím bude cesta bližší. Kolik je v šálku čar /po obvodu/, tolik Vás čeká vbrzku cest. Taková bude Vaše příští dovolená.

Chce to klid:-)

Sedíte-li sami nad otočeným šálkem se zaschlou kávovou sedlinou, určitě se lépe soustředíte, neboť budete spoléhat pouze na vlastní vidění a obrazotvornost. Pěkně si rozeberete jednotlivé symboly a hluboce se zamyslíte, co Vám přinese budoucnost. Pokud se pozorně zadíváte na obrazec mířící od ouška vlevo ven, pochopíte, co je již minulostí, a od ouška šálku vpravo si můžete zkontrolovat i přítomnost. Je dobré mít při ruce lupu či silnější dioptrické brýle na čtení. Snad i právě Vy, lidé s fantazií se stanete opravdovými mistry v zajímavé geomantii - odhalíte mnohé z věcí pozemských i tajemných. Přiblížíte se tak k samým kořenům geomantického umění, které vzniklo v Persii před mnoha staletími. V orientalních zemích a v oblastech, kde převládají nekonečné pouště, ho nazývají "Věda písku". Tam to vlastně všechno začalo.

Pokud věštíte ve dvou, začněte nejprve každý sám nad svým hrníčkem, později si vzájemně můžete sdělovat svá vidění. Čtyři oči vidí více než dvě, ovšem je důležité zachovat základní linii vlastních poznatků. Navíc si hádáním z kávové sedliny rozšíříte své vzájemné pocity. Sejde-li se větší skupina lidí, také je důležité zachovat základní linii vlastního vidění s možností doplnit symbolické vize o názory a postřehy druhých.

Desatero

Nejprve si ujasníme důležité zákonitosti při vaření dobré kávy:

 1. Kávu zásadně nikdy nevaříme.
 2. Když voda vře, hned nádobu odstavíme.
 3. Ihned kávu spaříme vroucí vodou.
 4. Kávu naléváme pokud možno do vyhřátého šálku.
 5. Znovu už kávu nikdy neohříváme. Šklodlivě by působila na naší nervovou soustavu a na žaludek.
 6. Středně silnou kávu připravujeme tak, že na 1 decilitr vody použijeme 5-7 gramů kávy.
 7. Na přípravu silné kávy počítáme na 1 decilitr vody 8-10 gramů kávy.
 8. Aby káva zůstala stále čerstvá, skladujeme ji v ledničce v uzavřené dóze, nádobě či sklenici s pevným nepropustným víkem.
 9. Kávu nejlépe podáváme ve vyšší průhledné sklenici s ouškem, to pokud ji zdobíme šlehačkou. Pravý turek nejlépe chutná v menším porcelánovém šálku. Pokud si někdo potrpí na velký kafáč, i to je možné.
 10. Pokud si přejete hádat z kávové sedliny, musí být šálek porcelánový a čistě bílý.

Symboly

 • Bota - chrání, znamená i úspěch
 • Dům - bezpečí, úkryt, stěhování
 • Dveře - nové události, začátky
 • Had - faleš, nebezpečí
 • Hvězda - velké štěstí, dobré zdraví
 • Klíč - nové příležitosti a nové události
 • Kniha - úřední jednání, soudy, studium
 • Křídla - sdělení, zprávy
 • Kříž - problémy, obětování se, cesty
 • Loď - úspěšné cestování, dálky
 • Most - nové začátky
 • Mušle - příznivá sdělení
 • Nůž - problémy, hádky
 • Otazník - varování
 • Pavouk - skryté skutečnosti
 • Pes - přítel, opora
 • Písmena - iniciály, obrácené "U" znamená splněná přání
 • Podkova - štěstí, radost
 • Postava - návštěva, dar
 • Pták - příznivá sdělení
 • Ruka - přátelství, láska
 • Ryba - velké štěstí
 • Strom - splnění snů, dosažení cílů
 • Šíp - nepříznivá sdělení
 • Vidlička - faleš, přetvářka

Další symboly

Dům: jednoznačně dobré znamení. Důležitou roli sehraje rodina, lépe řečeno dobré rodinné zázemí.

Šipka: ukazuje směr, cestu. Pokud je na dně, znamená, že tazatel najde v životě správnou cestu. Jestliže míří ze dna přímo nahoru, budoucnost bude ještě skvělejší, než si může vůbec představit. Jestli jde stranou, splní se nějaké tazatelovo očekávání. Pokud jde ale dolů, znamená zklamání a neúspěch. Pečlivě prozkoumej, se kterými obrazci šipka sousedí nebo kterých se dotýká, protože to se pak její význam vztahuje k nim. Třeba takové prokláté srdce znamená úžasné vyhlídky v lásce.

Hůlka, hůl, tyč na konci zahnutá: záporný symbol, který většinou varuje před nebezpečím.

Květina: symbol krásy, a obdivu. Jestli je jedna a je rozkvetlá, znamená to lásku druhé osoby. Jestli je to celý pugét, jde o obdiv a dvoření celé party, více lidí.

Kočka: tajemno a zrada, nejspíš od někoho, kdo se tváří jako přítel. Záporný symbol, který negativně ovlivňuje všechny neutrální symboly...

Koruna: znamení úcty ostatních lidí, kteří si tazatele váží hlavně pro jeho morální činy. Kladné znamení.

Kotva: samotná na stěně hrnečku, znamená záležitost, která se dá jen těžko řešit. Když se dotýká jiné kresby, znamená nutnost řešit problém vzniklý v souvislosti s tou kresbou.

Letadlo: cesta, záleží na sousedních symbolech, jak to nakonec dopadne.

Postava: obrysy postavičky znamenají nečekaný milenecký vztah.

Schodiště: znamená cestu vzhůru k úspěchu a splnění snů. Pokud je hodně vratké a nepravidelné, znamená to, že tazatel musí za úspěch bojovat.

Slunce: nejsilnější kladný symbol, který přebíjí všechny záporné. Znamená radost, lásku a veliké štěstí.

Zvířecí symboly: jejich významy bývají podobné jako vlastnosti, které jsou jim připisovány. Slon znamená moudrost a štěstí, lev sílu, pes věrnost...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hledám a nenacházím

(petr, 31. 8. 2013 16:11)

kdysi jsem podstoupil věštbu a vše se vyplnilo,rád bych opět.jedna paní to prováděla ale již nelze.rád bych opět.petr.vrubel@seznam.cz

Věštba online

(Katka, 3. 8. 2011 1:53)

Věštit z kávové sedliny online se dá na www.3vestby.cz